Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Lombardy w Warszawie Kup sprzedaj zstaw weź pozyczkę bez wychodzenia z domu online Lombard Warszawa

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na rzecz zaledwie paru godzin dziennie. Warunki rodzą się być prawie idealne. Niestety coraz częściej wyraża się, iż są to oszuści wykorzystujący na naiwności innych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na gładką i odpowiednio płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to firma zatrzymująca się sprzedawaniem materiałów z innej ręki i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te produkowane są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma odznacza się kreatywnością i godzi się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj działalności, który postępuje, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez osobami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie to tworzy polegać na bronieniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Mamy więc wystawić artykuł na aukcji, zadbać o odpowiedni związek z mężczyzną, a gdy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przejawia się, że paczki te przenigdy nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i zapewnia, iż będziemy iść w nazwie o dobrej firmie. Zapewniają nam usługę także ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób jest ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, właśnie w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać posiada taż rzecz, a samo, czego się dowiadujemy to to, że do własnych posłań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Jest ostatnie absolutna możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie są ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie podaje i swojego imiona, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcja materiałów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak stanowimy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Ukazuje się jednak, że klienci nigdy tych materiałów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po naszej stronie. W ruchu z ostatnim, że oferujemy na domowym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą otworzyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał własnej strony umowy. W przypadku, kiedy sprawa nie zostanie rozwiązana, potrafi ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję naszych zadań. Według kodeksu karnego, w zależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, ponieważ w przypadku, gdy pod aukcją przyjmuje się ich pracownik, to on weźmie konsekwencje ich zadań. Dlatego toż odpowiednio my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, ponieważ wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie trafiają do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede każdym, powinien stanowić dużo ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest obecne doskonały przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je dodała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone nasze cele. Trzeba mieć na te możliwości, w których nie zostały podane fakty również te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z tego modelu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, którzy będę potrzebowaliby skorzystać z usług oszusta. Im regularnie będziemy występować na policję tego modelu ogłoszenia, tym zwyczajnie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *