Lombardy w Warszawie

Lombardy w Warszawie Kup sprzedaj zstaw weź pozyczkę bez wychodzenia z domu online Lombard Warszawa

Lombardy w Warszawie

Jesteś może łowcą okazji? A może po prostu lubisz odnajdować niespotykane przedmioty? Idealnym miejscem dla ciebie będą lombardy. Przeczytaj ten artykuł, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób one działają. Lombardy przeżywają swoją drugą młodość i aktualnie pracują w nieco innej formie, niż to było spotykane kiedyś. Jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak zanim ktoś uda się do lombardu, warto byłoby, aby coś o nim wiedział. Może czas uaktywnić swoją ciekawską stronę i zacząć od czytania tego artykułu?

Czasem zdarza się tak, że szybko potrzebujemy na coś gotówki, a czasem jest tak, że jesteśmy osobami, które lubią wyszukiwać okazje. Dla każdego z tych typów osób idealnym miejscem, które powinny odwiedzić, jest lombard. Da się tam jednakowo zarobić, zastawić rzeczy, wziąć pożyczkę, a także kupić bardzo ciekawe przedmioty po okazyjnych cenach.

Czym jest lombard?

Lombard działa podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw i pod względem prawnym niczym się nie wyróżnia. Jest to jednak miejsce, które w niektórych przypadkach może być bardzo interesujące i warte odwiedzenia. Lombard przede wszystkim kojarzony jest, z tym że skupuje się tam różne przedmioty, które oczywiście skupowane są po nieco zaniżonych cenach, czy też zastawiane, a także można tam coś zakupić, co wcześniej przyniósł inny klient. Jednak prócz tego lombardy oferują kilka innych, wcześniej już wspomnianych usług. Przede wszystkim są alternatywą dla banków i firm pożyczkowych, ponieważ tam także można wziąć szybką pożyczkę, oczywiście na nieco większy procent, jednak coś za coś. Ma on po prostu ratować nas z trudnych sytuacji, lecz także być miejscem, w którym możemy się nieco wzbogacić.

Lombardy możemy spotkać w większości dużych miast w Polsce, gdzie ich zagęszczenie, jak na tego typu biznes, może być duże, lecz także niewiele mniej będzie ich w mniejszych miasteczkach, gdzie również właściciele nie narzekają na brak klientów. Biznes ten nie należy do łatwych, ponieważ łączy się z dużym ryzykiem, jednak wiadomo, że każdy przedsiębiorca ponosi jakieś ryzyko, a im ono jest większe, tym później zysk z niego również jest większy. Niektórzy również lombardy traktują jak tanią ochronę biżuterii. O ile miejsce w sejfie w banku dla naszej biżuterii i innych drogocennych rzeczy może kosztować nawet kilkaset złotych miesięcznie, to w lombardzie wystarczy dać przedmioty w zastaw, a potem co miesiąc wpłacać kwotę, jaką zażyczy sobie właściciel, która odnowi zastaw i nasze przedmioty będą bezpiecznie schowane w sejfie. Zawsze istnieje jakaś alternatywa i lombardy są miejscem, które mogą nią być, a do tego są pełne różnych okazji.

Co można ciekawego spotkać w lombardzie?

Lombardy to ciekawe, wyjątkowe i nieco szalone miejsca, w których znajduje się dosłownie wszystko. Niezależnie od tego, czego szukamy, to na pewno w którymś z lombardów w Polsce się to znajduje. Można tu znaleźć biżuterię, również tą drogocenną, sprzęt elektroniczny, samochody, a czasem może uda nam się trafić na jakąś niespotykaną perełkę w postaci na przykład książki, czy różnych przedmiotów z limitowanych edycji. Lombardy to również miejsca, w których można znaleźć idealną komórkę dla starszej osoby, ponieważ właśnie te miejsca zajmują się sprzedażą starych telefonów komórkowych, które są mocne, proste w obsłudze i bardzo wytrzymałe.

Jeśli szukamy jakichś kolekcjonerskich serii, przedmiotów, czy to kart, czy to komiksów, to właśnie lombardy powinny być naszym celem, w których takie przedmioty mogą się znajdować. Może nieco na początku odrzuca nas fakt, że lombard kojarzy nam się z czymś zużytym, jednak pamiętajmy, że są to miejsca, które prowadzi przedsiębiorca dla zarobku, więc musi zadbać o swoich klientów, między innymi przez to, że kupuje tylko to, co jest dobrej jakości. Nie ma więc czego się bać.

Wiadomo, że duże też zależy od tego, jakiej wielkości lombard wybraliśmy, ponieważ to także może świadczyć, o ilości przedmiotów, jakie tam znaleźliśmy i o jakości lombardu. Logicznym jest przecież, że jeśli jakaś firma dobrze prosperuje, to będzie starała się cały czas powiększyć skale swojego działania, więc im większy lombard, tym więcej ciekawych przedmiotów i sprawdzonych, będziemy mogli tam znaleźć. Tak jak nieraz na bazarze można trafić na ciekawe stoiska z używanymi przedmiotami, tak właśnie lombardy zajmują się tym przez cały rok. Jeśli ktoś jest wytrwały w swoich poszukiwaniach, to w lombardzie będzie mógł trafić na prawdziwe perełki, o tym jednak nieco później.

Kim są klienci lombardów?

Ludzie, którzy korzystają z lombardów, pochodzą z najróżniejszych stref zamożności. Są to zarówno osoby bardzo biedne, jak i nawet średnio zamożne. Wszystko po prostu zależy od tego, w jakiej jest się potrzebie.

Właściciele lombardów wspominają, że wśród osób, które coś u nich sprzedają, czy też zastawiają, bardzo często można spotkać ludzi z problemami, pochodzących z biedniejszych dzielnic, czy też takich, których nagle spotkała jakaś tragedia. Nie brakuje też alkoholików, narkomanów, czy innych uzależnionych osób, które po prostu poszukują miejsca, w którym mogą liczyć na szybką gotówkę. Zdarzają się też złodzieje, którzy próbują opchnąć swój łup właśnie w takich miejscach, jednak trafienie na takiego klienta jest dla właściciela lombardu ogromnym ryzykiem i może skończyć się sporą stratą, jeśli policja przyjdzie zabrać kradziony towar. Wiele z tych osób razem z przedmiotami, przynoszą ze sobą całą gamę historii. Jedni sprzedawcy z chęcią słuchają takich osób, a inni chcą jak najszybciej załatwić swoje interesy. Jednak przysłuchując się temu, co mówi osoba, która chce coś sprzedać, można dokładnie poznać historię jakiegoś przedmiotu, a potem wykorzystać to przy sprzedaży. Nie brakuje w lombardach pamiątek rodzinnych z kilku pokoleń wstecz, nie brakuje rzeczy znalezionych w czasie wojny, pierścionków zaręczynowych, z którymi łączy się historia miłosna, która mogłaby być przedstawiona, jako idealna ekranizacja kinowa. Mogą być też osoby, których przedsiębiorstwo padło przez jeden błąd lub których ktoś z rodziny ciężko zachorował i potrzebuje pomocy.

Wśród osób, które chcą coś kupić w lombardzie, zazwyczaj znajdują się zwykli ludzie, którzy chcą poszukać czegoś ciekawego do mieszkania, auta, czy też wykorzystać w inny sposób. Można też trafić na prawdziwych łowców okazji.

W przypadku tej pierwszej grupy tacy ludzie czasem są mniej lub bardziej zamożni, ale po prostu, zamiast kupować coś nowego prosto ze sklepu wiedzą, że w lombardach można trafić na całkiem nowe przedmioty, które jednak są o wiele tańsze niż w zwykłych sklepach. Są też tak zwani „Apacze”, którzy tylko chodzą po lombardach i oglądają różne przedmioty, a na pytanie sprzedawcy: „Czy mogę w czymś pomóc?”, oni odpowiadają: „A ja tylko patrzę”. Nie ma jednak co się denerwować na takich klientów, ponieważ w końcu mogą oni coś kupić i nawet jeśli robią sztuczny tłum, to powinno się ich szanować. Może to są właśnie ludzie, którzy szukają jednego konkretnego przedmiotu i na tym się właściciel wzbogaci.

A co z poszukiwaczami okazji? Jest to specyficzna grupa klientów, na których czasem można zbić majątek, a czasem będzie bardzo krucho. Można być wręcz pewnym, że będą oni się targowali i nie odpuszczą sobie do tego okazji. Osoby, które poszukują perełek, na których można zbić mały majątek, świetnie odnajdą się w lombardach, ponieważ to są dla nich idealne miejsca. Może i trzeba na to poświęcić dużo czasu, mieć wiedzą z różnych dziedzin, jednak po jakimś czasie, da się na tym nieźle zarabiać. Raz może być lepiej, raz gorzej, lecz wraz z nabieraniem doświadczenia, każdy kolejny miesiąc odwiedzania lombardów będzie coraz korzystniejszy. Taki poszukiwacz jest świetnym klientem dla właściciela lombardu, ponieważ dostrzega okazję tam, gdzie inni jej nie widzą i dzięki temu właściciel szybko pozbędzie się towaru, który zalega mu na półkach.

Wspomniane grupy klientów, to te najpopularniejsze, które jednak i tak różnią się miedzy sobą wieloma cechami charakteru. Można trafić na ludzi spokojnych, agresywnych, na naciągaczy i na wiele innych osób.

Czy personel w lombardzie ma ciężko?

Może się wydawać, że to jest tylko wydawanie i przyjmowanie towaru, jednak tak naprawdę wiąże się to z wieloma innymi obowiązkami, które wymagają wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Przede wszystkim osoba, która negocjuje z klientami, musi być odporna wszelkie sztuczki klientów, musi też wyzbyć się wszelkich emocji. Wiadomo, że trzeba będzie wysłuchać nie jednej strasznej historii, dlaczego właśnie ta osoba chce uzyskać w przypadku sprzedaży najwyższej możliwej ceny, a w przypadku kupna najniższej. Nie można jednak kierować się emocjami, ponieważ interes najzwyczajniej bardzo szybko splajtuje. Lombard to nie jest organizacja charytatywna, tylko przedsiębiorstwo jak każde inne i musi działać na takich zasadach. Zatrudniając więc sprzedawcę, trzeba dokładnie sprawdzić, czy poradzi on sobie z klientami i będzie twardy. Musi też dobrze negocjować cenę, aby czasem nagle lombard nie ponosił strat.

Prócz wyzbycia się emocji, sprzedawca musi też nauczyć się reagować na wszystkie agresywne zaczepki, zarówno te fizyczne, jak i psychiczne. Nieraz może dojść do konfliktu z klientem, jednak wtedy należy zachować całkowity spokój i dokończyć rozmowę, czy też grzecznie go wyprosić. Nigdy nie wiadomo jednak, z kim mamy do czynienia, szczególnie w tym interesie, więc najlepiej będzie mieć gdzieś blisko siebie jakieś narzędzie do obrony. Większe lombardy, w których i liczba klientów jest większa i liczba przedmiotów na sprzedaż, najlepiej będzie na stałe zatrudnić jednego, a nawet kilku ochroniarzy, którzy będą mieli za zadanie radzić sobie z takimi właśnie nieprzyjemnymi klientami. Obowiązkowo również trzeba zaopatrzyć siew kamery. Wtedy będzie to najlepsza linia obrony, gdy dojdzie do jakiejś rozprawy w sądzie, między sprzedawcą a klientem. Niestety ta praca wiąże się z dużym ryzykiem i trzeba być bardzo odpornym, jednak jeśli ktoś będzie dobrze prowadził interes, to jest naprawdę opłacalne na dłuższą metę.

Lombard żyłą złota?

Zarówno dla osób, które prowadzą lub chcą założyć lombard, jak i dla tych, którzy poszukują towarów w lombardach, takie miejsca mogą być prawdziwą żyłą złota. Trzeba po prostu znać się na tym biznesie i nauczyć się, jak w nim działać. Czasem natniemy się na coś mało wartościowego i wcześniej po prostu tego nie zauważymy, a czasem będzie po prostu super okazją, z której błędem będzie nie skorzystać. Trzeba być jednak spokojnym i opanowanym, aby nie ulegać emocjom.

Jeśli znamy się na wielu rzeczach, potrafimy szybko wyceniać przedmioty i mamy żyłkę do interesów, to jesteśmy świetnymi kandydatami zarówno na klientów lombardów, jak i na właścicieli. Wystarczy tylko chcieć i poświęcić temu trochę czasu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments