Klimatyzatory postojowe Czaplinek

Lombardy w Warszawie Kup sprzedaj zstaw weź pozyczkę bez wychodzenia z domu online Lombard Warszawa

Klimatyzatory postojowe Czaplinek

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często postrzegamy jak kierowcy, stojąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg ten istnieje uciążliwy i ze powodów efektywnych oraz pewnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Myślibórz

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest dobrym zachowaniem, z którego trudno uciec, to korzystanie z niej w trakcie postoju nie jest obecnie wskazane. Marnujemy paliwo i korzystamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne istnieje toż, że zmienia on bezpieczeństwo produkcji oraz zapewnia, że kierowca i ładunek przyjdą na miejsce w pełnie.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na rynku możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa mało na analogicznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego poleceniem jest ograniczenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Kluczowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są umieszczone w jednej obudowie tworzonej z recepty na dachu kabiny pojazdu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, dostosowuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta napędzana jest napędem elektrycznym zaś w razie potrzeby chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest także zaopatrzone w układ, który gwarantuje nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może odbywać automatycznie czy możemy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Kamień Pomorski

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo nowszym i kilka nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w handel została wprowadzona woda. Jest ona dokładnie schładzana, a wielką korzyścią tego rodzaju klimatyzatorów istnieje toż, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we pomieszczeniu pojazdu, a tylko obniżają istniejącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa umieszczona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest ogromnie trudna, ponieważ chyba on obniżyć temperaturę powietrza istniejącą we pomieszczeniu pojazdu nawet o sto procent w stosunku do temperatury na zewnątrz. Jednak ze względu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie działa w krótkim klimacie. Także kiedy w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką wartością jest krótki pobór prądu potrzebny do zdrowego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Kamień Pomorski

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments