Agencja pracy Dobra zadzwoń 578 503 403

Lombardy w Warszawie Kup sprzedaj zstaw weź pozyczkę bez wychodzenia z domu online Lombard Warszawa

Agencja pracy Dobra zadzwoń 578 503 403

agencja pracy

Goście z Ukrainy zajmują ważne miejsce spośród wszystkich gości, które planują podejmować rzecz w Polsce. Z wszystkim rokiem ich liczebność w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej brano w polu, jednak z latami wzrasta ich liczbę we wszystkich obszarach rynkowych, przez to szczególnie dużo pracodawców zderzają się z jednym pytaniem – jak dobrze zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Kalisz Pomorski zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do utrzymania obcokrajowca
Ukrainiec, żeby przebywać i grać w Polsce, musi posiadać albo ważne prawo na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 z nich nie dają podstawy dla wykonywania działalności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to więc on pewnie ją otworzyć na podstawie rodzaju wizy №05 (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania czynności cudzoziemcowi) na 180 dni w czasie jednego roku. Uproszczenie polega na tym, że właściciel nie powinien podchodzić do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo są być zaznaczone paszportowe dane człowieka, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez turysty
W relacji od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czyli nie pracodawca może zarobić dla innego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli cudzoziemiec nie odpracował w Polsce 180 dni w ciągu roku – oświadczenie
Można złożyć w powiatowym Urzędzie Pracy lub przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany wniosek będzie zarejestrowany w czasie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi faktami są:

oświadczenie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby prowadzącej kampania ekonomiczną bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w ciągu roku – danie na produkcję typu A
Wniosek trzeba złożyć w Tytule Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego materiału jest dłużej – minimalnie kilkoro miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co wysoce?
Po otrzymaniu oświadczenia lub zezwolenia w tytule pracodawca jest dać jego do pracownika, aby ten mógł zacząć wizę na podstawie złożonych materiałów do konsulatu. Agencja pracy Kalisz Pomorski zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i trafił na środowisko wykonywania czynności – przed podjęciem pracy trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia lub umowa o pracy). Powiatowy Urząd Pracy tworzy żyć powiadomiony o podjęciu praktyki w dniu jej rozpoczęcia. Agencja pracy Kalisz Pomorski zadzwoń 578 503 403

Gdy w sukcesu naszych pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w czasie jednego tygodnia. Też warto nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik jest robić dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Kalisz Pomorski zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments